Výpočet hypotéky

Výpočet hypotéky je relativně složitý proces, ale se zcela jasnými kritérii. Jde o to vědět, které složky vstupují do výpočtu hypoték, a které nikoliv. Hlavním prvkem, který určuje výpočet hypotéky, je poměr mezi velikostí půjčované částky hypotéky a odhadní ceny nemovitosti, na kterou je daná hypotéka určena.

Parametry pro výpočet hypotéky

Čím menší je částka hypotéky v porovnání s cenou, tím nižší může splátka hypotéky být. Do výpočtu hypotéky dále vstupuje počet let, po které bude hypotéka splácena, a úrokový výnos. Tyto prvky mají logický charakter, čím déle bude hypotéka splácena a čím nižší bude úrok, tím bude logicky každá jednotlivá splátka hypotéky menší.

Princip výpočtu hypotéky

Princip výpočtu hypotéky je u všech institucí stejný. Jednotlivé banky a nebankovní společnosti se však liší v detailech ohledně nejrůznějších zvýhodnění, poplatků, osvobození a fixací. Také fixace má svůj zásadní význam pro výpočet hypotéky. Jde o to, jak dlouho budete mít splátku beze změny.

Výpočet hypotéky a fixace

Výpočet hypotéky je pak přímo úměrný době fixace, jelikož čím delší je doba fixace, tím vyšší je obvykle úrok a tím pádem splátka. Záleží však vždy instituce od instituce, jak s jednotlivými parametry hypotéky naloží a který upřednostní před jiným. Výpočet hypotéky si můžete vyzkoušet sami.


Datum: 5.6.2015
www.AkčníHypotéka.com, SIALINI, spol. s r.o., Komenského 3143/32, 747 21 Kravaře, IČO: 27807959, DIČ: CZ27807959

Podmínky použití a ochrana osobních údajů