Půjčka pro mladé – podpora bydlení

V roce 2016 připravilo Ministerstvo pro místní rozvoj program podpory v oblasti bydlení. Speciální půjčku pro mladé poskytuje Státní fond rozvoje bydlení a je určena převážně pro mladé rodiny nebo samoživitelé. Jde o skupinu lidí, kteří mají s pořízením vlastního bydlení problém, díky nízkým příjmům a malé šanci získat bankovní hypotéku.

Podmínky pro získání státní půjčky

Stát tak chce mladým lidem poskytnout část peněz na bydlení za velmi výhodných podmínek – půjčit si budou moci 50 až 600.000 Kč na stavbu nebo koupi domu či bytu. Maximálně však polovinu z celkové částky nemovitosti. Žadatelé tak musí využít i vlastní prostředky nebo si na zbylou částku vyřídit půjčku. Pořizovaná nemovitost z půjčky poté musí sloužit k trvalému bydlení pro příjemce a jeho děti. Úroková sazba by se měla pohybovat okolo 2 procent a doba pro splacení úvěru je nastavena na 15 let, max. 21 let. Výhodou je, že úvěr lze předčasně splatit kdykoliv zdarma anebo na 2 roky splácení přerušit úplně – a to v případě narození druhého dítěte, nemoci nebo při ztrátě zaměstnání.

Pro koho je státní půjčka určena?

O úvěr mohou požádat lidé, kteří nedovršili 36 rok a pečují o dítě mladší 6 let. Zároveň nesmí vlastnit nebo spoluvlastnit nemovitost k bydlení a nejsou nájemci družstevního bydlení. Žádat o půjčku lze jen jednou, a tudíž o ní nesmí požádat člověk, který ji už získal. Půjčku nedostane ani ten, kdo žije v domácnosti s příjemcem této půjčku z dřívějška.

Vyřízení žádosti státní půjčky

Vyřízení žádosti trvá zhruba jeden až dva měsíce od dodání kompletní žádosti – je nutné doložit účel úvěru, kupní smlouvu anebo projektovou dokumentaci. K žádosti se dokládají příjmy a zkoumá se také trestní bezúhonnost anebo úvěrové registry. Rozhodujícím stanoviskem je schopnost řádného splácení půjčky.


Datum: 16.7.2017
www.AkčníHypotéka.com, SIALINI, spol. s r.o., Komenského 3143/32, 747 21 Kravaře, IČO: 27807959, DIČ: CZ27807959

Podmínky použití a ochrana osobních údajů