Hypoteční kalkulačka

Hypoteční kalkulačka je nástroj, pomocí něhož můžete snadno zjistit a vypočítat splátky hypotéky, jejich dobu nebo si dopočítat jiné neznámé z rovnice. Hlavním cílem hypoteční kalkulačky je však výpočet měsíčních splátek, pokud do systému zadáte potřebné údaje. Těmito údaji samozřejmě musí být celková velikost hypotéky, počet let splácení a úroková sazba.

Někdy je potřeba také vložit další podpůrné údaje, které vám výrazně usnadní kalkulaci, jelikož pomocí nich bude hypoteční kalkulačka a její výpočet výrazně přesnější.

Použití hypoteční kalkulačky

Hypoteční kalkulačka je tedy nástroj vhodný pro prvotní orientaci ve světě hypoték. Pomocí hypoteční kalkulačky si můžete udělat přehled o tom, kolik skutečně zaplatíte v průběhu let na hypotéce, o jakou částku budete muset zaplatit více (ale až v budoucnu, takže vzhledem k inflaci můžete zaplatit i výrazně méně v porovnání se současnou hodnotou peněz) a také zjistíte, jak jednotlivé položky, tedy především velikost úroku a počet let, mohou ovlivnit vaši výslednou splátku hypotéky.

Příklady hypotečních kalkulaček:

Precizní hypoteční kalkulačka

Hypoteční kalkulačka je velice přesný nástroj, do kterého když zadáte správné a přesné údaje, budete mít správný a přesný výsledek. Snadno si tak spočítáte všechny parametry hypotéky a následně se budete moci odpovědně rozhodnout, která hypotéka je pro vás nejvýhodnější.


Datum: 4.9.2015
www.AkčníHypotéka.com, SIALINI, spol. s r.o., Komenského 3143/32, 747 21 Kravaře, IČO: 27807959, DIČ: CZ27807959

Podmínky použití a ochrana osobních údajů